Kunstenaarsroute

Voor de 12de keer vindt er opnieuw een editie van de Kunstenaarsroute plaats.
Kunstenaars uit ons dorp krijgen op zaterdag 29 en zondag 30 juni 2024 tussen 11 uur en 18 uur, de kans om hun werken tentoon te stellen. 

Maar liefst 62 kunstenaars schreven zich hiervoor in. Op 26 locaties (verspreid over de deelgemeentes) kan je met hen kennismaken. Je vindt de kunstenaars bij hen thuis of in groep op een gemeenschappelijke locatie.

Het aanbod is divers, er is voor ieder wat wils. Het gaat van schilder- en tekenkunst, tot beeldhouwen, glaskunst, keramiek, houtsnijwerk, fotografie, leder-en juwelenkunst, patchwork,... en nog veel meer.
Hier en daar kan je zelfs een demonstratie of workshop volgen of van een streepje muziek genieten.

Het aanbod hebben we voor jullie in een mooie, overzichtelijke brochure gegoten, makkelijk om mee te nemen als je op pad gaat.
Je vindt deze brochures digitaal (onderaan deze pagina), aan het onthaal van het gemeentehuis, de bibliotheek of de Melkerij. 

Hieronder kan je een overzicht terugvinden van de verschillende locaties en kunstenaars:

1. Zemst - GC de Melkerij - Brusselsesteenweg 3A

  • Dirk Van Overtveld (schilderkunst)
  • Gisèle Vermoesen (schilderkunst/beeldhouwkunst/glaskunst/keramiek)
  • Marc Van Steenwinkel (schilderkunst)
  • Mark Keppens (schilderkunst)
  • Patricia Vergauwen (schilderkunst)
  • Kantje Boordje (muziek op zaterdag om 13 uur, 15 uur en 17 uur)

2. Zemst - Parochiezaal - Kloosterstraat 4

  • Daniel Wenseleir (schilderkunst)
  • Dominica Moons (schilderkunst/tekenkunst)
  • Godelieve Van de Voorde (schilderkunst)
  • Gonda Baeck (schilderkunst)
  • Mimi Verstraeten (juwelen)
  • Robert Jordens (schilderkunst)
  • Suzy Daneels (schilderkunst)

3. Zemst - De Semse - Schoolstraat 17

  • Angela Verbeeck (schilderkunst)
  • Gratienne Nerinckx (schilderkunst)
  • Joris Desaeger (schilderkunst/kleikunst)
  • José Buggenhout (schilderkunst)

4. Zemst - Paviljoen Maria - Brusselsesteenweg 141

  • Bewoners van Paviljoen Maria (beeldhouwkunst)

5. Zemst - Spiltstraat 137

  • Luc Van Paemel (schilderkunst/houtsnijwerk)

6. Hofstade - Ontmoetingscentrum - Zemstsesteenweg 15

  • Diana Behets (patchwork/quilts) + demonstratie
  • Liliane Goossens (schilderkunst)
  • Louis Lefebvre (schilderkunst)
  • Marc Demeester (beeldhouwkunst)
  • Norbert Bauwens (beeldhouwkunst)
  • Paul Vermaelen (schilderkunst)
  • Rene Deprins (schilderkunst)

7. Hofstade - Weerstanderstraat 37

  • Ellen Wendelen (keramiek/leder)

8. Hofstade - Zemstsesteenweg 137

  • Juan Maria Bollé (schilderkunst/beeldhouwkunst)

9. Eppegem - Schranshoeve - Stijn Streuvelslaan 92

  • Andrée Rombaut-Mangin (fotografie)
  • Frans De Mesmaeker (schilderkunst)
  • Marie Louise Holvoet (schilderkunst)

10. Eppegem - Zenneweg 69

  • Dirk Notebaert (beeldhouwen/tekenkunst)

11. Eppegem - Waterleestweg 31

12. Eppegem - Paardenstraat 34

  • Nikolina Pipping (keramiek)

13. Eppegem - Rekelstraat 54

14. Eppegem - Schranslaan 18

  • Yvo Banckaert (houtdraaien)

15. Weerde - Kerk Weerde - Dorpsstraat 44

16. Weerde - familie Noinual - Kleine Losweg 30

  • Boudewijn Goossens (schilderkunst)
  • Duenphen Noinual (schilderkunst)
  • Olga Averkieva (schilderkunst)

17. Weerde - Bergstraat 21A

  • Patrick Lardenoit (houtdraaien)

18. Weerde - Watermolenstraat 4

19. Weerde - Gildestraat 41

20. Elewijt - Fam. Michiels-De Broeck - Molenveld 15

  • Anny De Broeck (fotografie)
  • Jeannine Vandermeersche (schilderkunst)
  • Kantje Boordje (Muziek op zondag om 13u, 15 uur en 17 uur)
  • Leo Merckx (schilderkunst/kleikunst)
  • Lieve De Broeck (schilderkunst)
  • Toneelkring Labyrint (monologen op zaterdag en zondag om 14 uur en 16 uur)

21. Elewijt - Molenveld 39

  • Renée Rasson (beeldhouwkunst/glaskunst)
  • Demo draaien van keramiek (zowel zaterdag als zondag)

22. Elewijt - Fam. Lansen - Molenveld 46

  • Johanna Boersma (keramiek)
  • Kathleen Frans (papierkunst)
  • Monique Lansen (keramiek)
  • Myriame De Maeyer (keramiek/haken)
  • René De Cort (keramiek)
  • Vera De Bie (keramiek)
  • + demonstratie keramiek in Raku oven

23. Elewijt - kerk Elewijt - Tervuursesteenweg 625

  • Paul Thomas (schilderkunst)
  • Roger Witpas (schilderkunst)
  • Yvette Van Win (schilderkunst)

24. Elewijt - Tuilstraat 7

25. Elewijt - Vinnestraat 38

  • Ellen Van Haesendonck (schilderkunst/fimo)

26. Elewijt - Steendreef 77

  • Workshop kunstwerken voor kinderen vanaf 6 jaar. Enkel op zaterdag (van 9 uur tot 12 uur en van 13 uur tot 16 uur).

Meer info

Team Vrije Tijd
toerisme@zemst.be 
015 61 88 86