Jeugdboekenmaand: beestige verhalen in de bib

Maart is Jeugdboekenmaand met als thema ‘Lees! Brul! Grom!' In onze bibliotheek vieren we dat met verhalen en activiteiten rond het thema dieren. Laat je kinderen luisteren, knutselen en ontdekken op twee leuke woensdagnamiddagen.

Voorlezen XL – Dieren

Op woensdag 11 maart leest Katelijne van Villa Katz een uur lang voor uit grappige en ontroerende dierenverhalen. Daarna gaan de kinderen creatief aan de slag: ze knutselen diertjes met kurken en satéstokjes en mogen schilderen. Trek ze dus speelkledij aan!

  • Van 14 tot 15 uur, met aansluitend knutselmoment.
  • Voor kinderen van 5 tot 8 jaar (broertjes en zusjes welkom).

Deze activiteit wordt georganiseerd in samenwerking met Huis van het Kind.

Workshop: Van mier tot blauwe vinvis

Op woensdag 25 maart neemt Bert Vercnocke kinderen mee op ontdekkingstocht door het dierenrijk. Met geïllustreerde boeken en veel fantasie ontdekken ze waarom dieren zo verschillend zijn en soms verrassend veel op elkaar lijken.

  • Start om 14 uur, duur: 1,5 uur.
  • Voor kinderen van 7 tot 10 jaar.

Beide activiteiten vinden plaats in de polyvalente zaal van de bibliotheek in Zemst. Deelname is gratis, maar vooraf inschrijven is verplicht omdat het aantal plaatsen beperkt is.

Inschrijven activiteiten Jeugdboekenmaand

Gepubliceerd op dinsdag 3 maart 2026 13.13 uur