home > Wonen & Leven > bouwen & verbouwen > hoogtepeil vloerpas
hoogtepeil vloerpas
De afgewerkte vloerpas van het gebouw moet zich bevinden boven het peil van de boordsteen. Indien er geen boordsteen aanwezig is, wordt het peil van de as van de weg als referentiepunt gebruikt. Het niveau van de afgewerkte vloerpas dient te liggen tussen volgende waarden :
- Maximum: 50 cm voor gelijkvloerse woonvertrekken en 30 cm voor garages. In afwijking op het bovenstaande is het toegelaten garages op een niveau te brengen van max. 50 cm, enkel en alleen indien de bouwlijn op 5.0 m of meer ligt van de rooilijn.
- Minimum: voor gelijkvloerse vertrekken wordt 2 cm vermenigvuldigd met het aantal meter tussen de voorgevel en de boordsteen (of de rand) van de weg, maar alleszins met een minimum van 10 centimeter. Voor garages gelegen beneden het oorspronkelijke maaiveld moet over een afstand van 5m vanaf de rooilijn een maximale helling van 4% worden gerespecteerd.
